kolorowanki dla dzieci

Jak wybrać kolorowanki dla dzieci

Posted On
Posted By Daniel

Kolorowanki to jedna z chętniej wybieranych rzeczy na prezent dla dziecka. Stanowi bardzo interesującą formę zabawy rozwijającą wiele umiejętności młodego człowieka. Kolorowanki dla dzieci ćwiczą zdolności manualne małych rączek, trenują umiejętność koncentracji, rozbudowują kreatywność i poczucie estetyki. Kolorowanie to czynność rozwijająca bardzo różne zdolności. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać kolorowankę najlepszą dla swojego dziecka.

Kolorowanki dostosowane do wieku dziecka

Większość książeczek z rysunkami do pokolorowania posiada oznaczenie z informacją, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona. Dla dzieci najmłodszych kolorowanki występują z małą liczbą elementów do wypełnienia kolorem. Dodatkowo poszczególne obrazki są na tyle duże, by dziecku było łatwiej nie wyjeżdżać poza ich gruby obrys.

Kolorowanki dla dzieci starszych są wypełnione stosunkowo większą liczbą elementów do pokolorowania. Na poszczególnych stronach mogą występować zdjęcia z już wypełnionym kolorem rysunkiem, po to, by dziecko go odwzorowało.

Malowanie po numerach

Ciekawą formą ćwiczenia są kolorowanki dla dzieci, w których elementy do wypełnienia są ponumerowane. Dziecko musi dopasować kolor kredki do przypisanej mu cyfry. Po wypełnieniu całej strony wyłania się ukryty obrazek. Tego typu kolorowanki świetnie ćwiczą wytrwałość w dążeniu do celu, spostrzegawczość dziecka oraz jego dokładność.

Obrazki ulubionych postaci

Jak zachęcić dziecko do kolorowanek? Wystarczy zdecydować się na zakup książeczki, w której są jego ulubieni bohaterzy z bajek. Wybór właściwej kolorowanki dla dzieci zależny jest od ich zainteresowań. Jeśli ulubioną bajką pociechy są przygody Kubusia Puchatka dobrą decyzją jest kolorowanka z jego udziałem. Natomiast jeśli pasjonują go zwierzęta, warto wybrać książeczkę, w której występują.

Możliwości jest wiele, więc każde zainteresowania dziecka na pewno znajdą swoje odzwierciedlenie pośród kolorowanek. To świetna opcja nie tylko na rozwijanie umiejętności, ale również okazja do pierwszego kontaktu ze sztuką.

Related Post