kolorowanki dla dzieci

Duży wybór kolorowanek

Posted On
Posted By Daniel

Kupując dziecku prezenty coraz więcej rodziców, zwraca uwagę na to, by wybierane przedmioty były praktycznie i funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest także to, by zabawka rozwijała kreatywność malucha i by pobudzała jego wyobraźnię. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kolorowanki dla dzieci, bo według nas jest to świetna propozycja nawet dla dwulatka. Już samo przeglądanie obrazków doskonale wpływa na rozwój intelektualny dziecka, a gdy jeszcze do tego maluch sięgnie po kredki, to doskonała zabawa gwarantowana.

Kolorowanki dla najmłodszych

Przeglądając ofertę kolorowanek dla dzieci dostępnych w księgarniach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych można znaleźć całą listę propozycji dedykowaną już dla najmłodszego pokolenia. W tym miejscu warto wspomnieć już dwuletnie dziecko może zacząć swoją przygodę z pisaniem, malowaniem i kolorowaniem. Trzeba tylko dobrać dla niego odpowiednie kredki oraz kolorowanki. Co do tego pierwszego, to fajną opcją, będą małe, ale grube kredki, które dziecku łatwo będzie utrzymać w dłoni. Jeśli natomiast chodzi o kolorowanki, to te adresowane dla najmniejszych dzieci powinny zawierać po jednym obrazku na każdej stronie. Im bardziej wyraziste i większe postaci, tym lepiej. Oczywiście musimy się z tym liczyć, że maluszek nie będzie potrafił ładnie kolorować, ale nauka uczyni go mistrzem i z czasem nauczy się dobierać kolory oraz nie wychodzić za linie.

Malowanki dla większych dzieci

Kupując kolorowanki dla dzieci, powinniśmy dobierać je do wieku malucha. I tak na przykład przedszkolak ma na pewno już jakąś ulubioną postać z bajki. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do kolorowania, to wybierzmy malowankę przedstawiającą jakiś ulubiony motyw. Na początku zabawy możemy przejrzeć z dzieckiem całą kolorowankę, możemy do obrazków wymyślić jakieś ciekawe opowiadanie, a dopiero potem zabrać się za kolorowanie. Jeśli nasz maluch opanuje już malowanie kredkami to, zamiast nich możemy dać mu farby plakatowe. Ciekawą opcją są także wodne kolorowanki, które nie potrzebują ani farb, ani kredek. Zazwyczaj do takiej książki dołączony jest specjalny pędzelek, do którego wlewa się wodę, a cała zabawa polega na malowaniu nim specjalnych miejsc, które pod wpływem wody zmieniają kolor.

Related Post